Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $4.05 with
Info
Description
Koswork Kyosho Optima Mid Carbon Rear Gearbox Brace. This optional rear gearbox brace is intended for the Kyosho Optima Mid 2022. Made from 2mm thick carbon fiber, this will allow for a more rigid brace leading to a more consistent chassis setup. Package includes one gearbox brace.
Description
SpecificationsKoswork Kyosho Optima Mid Carbon Rear Gearbox Brace. This optional rear gearbox brace is intended for the Kyosho Optima Mid 2022. Made from 2mm thick carbon fiber, this will allow for a more rigid brace leading to a more consistent chassis setup. Package includes one gearbox brace.
Koswork Kyosho Optima Mid Carbon Rear Gearbox Brace. This optional rear gearbox brace is intended for the Kyosho Optima Mid 2022. Made from 2mm thick carbon fiber, this will allow for a more rigid brace leading to a more consistent chassis setup. Package includes one gearbox brace.
| SKU | KOS04332 |
| Barcode # | 4710588225653 |
| Brand | KOSWORK |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |