On Sale
5% OFF
SKU: LOS-1762
Losi Yellow Wheel and Tyre Set, Micro-B
$37.04
or 4 payments of $9.26 with
Info
Price Matchup
Description
This Tyres & Wheels set for the Losi Micro-B (LOS00007) includes 4 yellow wheels with tyres glued to the wheels and ready to run, and 4 wheel nuts. Mimic Proline tread patterns and wheels.
Read More...
Specifications
Description
Specifications
This Tyres & Wheels set for the Losi Micro-B (LOS00007) includes 4 yellow wheels with tyres glued to the wheels and ready to run, and 4 wheel nuts. Mimic Proline tread patterns and wheels.
Read More...
Description
This Tyres & Wheels set for the Losi Micro-B (LOS00007) includes 4 yellow wheels with tyres glued to the wheels and ready to run, and 4 wheel nuts. Mimic Proline tread patterns and wheels.
Specifications
| SKU | LOS-1762 |
| Barcode # | 660132983147 |
| Brand | Losi |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ