Meng 1/12 Dune Paul Atreides Plastic Model Kit
or 4 payments of $13.50 with
Info
Description
Dune is not only hailed as a classic masterpiece in the realm of science fiction literature but also stands as a significant milestone in the sci-fi world. Paul Atreides, as the protagonist of Dune, holds multiple important roles and has a tumultuous fate.
MENG will release the AFS-002 1/12 Dune Paul Atreides figure model kits officially licensed by Legendary Pictures.
The assembled AFS-002 figure will be 158mm high and 45mm wide.
Description
SpecificationsDune is not only hailed as a classic masterpiece in the realm of science fiction literature but also stands as a significant milestone in the sci-fi world. Paul Atreides, as the protagonist of Dune, holds multiple important roles and has a tumultuous fate.
MENG will release the AFS-002 1/12 Dune Paul Atreides figure model kits officially licensed by Legendary Pictures.
The assembled AFS-002 figure will be 158mm high and 45mm wide.
Dune is not only hailed as a classic masterpiece in the realm of science fiction literature but also stands as a significant milestone in the sci-fi world. Paul Atreides, as the protagonist of Dune, holds multiple important roles and has a tumultuous fate.
MENG will release the AFS-002 1/12 Dune Paul Atreides figure model kits officially licensed by Legendary Pictures.
The assembled AFS-002 figure will be 158mm high and 45mm wide.
| SKU | MM-AFS-002 |
| Barcode # | 4897038554003 |
| Brand | Meng |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock