Meng 1/35 German Heavy Tank Sd.Kfz.182 King Tiger (Henschel Turret) Plastic Model Kit
or 4 payments of $14.17 with
Info
Description
This 1/35 scale German Heavy Tank Sd.Kfz.182 King Tiger (Henschel Turret) kit can be built as a King Tiger (Henschel turret) at different periods. It includes easy-to-assemble link & length tracks, natural-looking commander and loader figures, fine PE parts and assembly jigs, and provides 6 paint schemes.
Length: 290mm Width: 108mm
Model comes unpainted and unassembled.
Description
SpecificationsThis 1/35 scale German Heavy Tank Sd.Kfz.182 King Tiger (Henschel Turret) kit can be built as a King Tiger (Henschel turret) at different periods. It includes easy-to-assemble link & length tracks, natural-looking commander and loader figures, fine PE parts and assembly jigs, and provides 6 paint schemes.
Length: 290mm Width: 108mm
Model comes unpainted and unassembled.
This 1/35 scale German Heavy Tank Sd.Kfz.182 King Tiger (Henschel Turret) kit can be built as a King Tiger (Henschel turret) at different periods. It includes easy-to-assemble link & length tracks, natural-looking commander and loader figures, fine PE parts and assembly jigs, and provides 6 paint schemes.
Length: 290mm Width: 108mm
Model comes unpainted and unassembled.
| SKU | MM-TS-031 |
| Barcode # | 4897038551255 |
| Brand | Meng |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockBackorder