Alpha MP01-010202 Platinum Glow Plug N4 Medium Hot - ALP-MP01-010202
SKU: ALP-MP01-010202
$16.14 5% off RRP
or 4 payments of $4.75 with
Info
Description
The RP6 glow plug from OS Engines is a medium heat range plug. It is suitable for most .12-.21 on-road racing turbo head engines, using upo to 20% nitro content fuel.
Description
SpecificationsThe RP6 glow plug from OS Engines is a medium heat range plug. It is suitable for most .12-.21 on-road racing turbo head engines, using upo to 20% nitro content fuel.
The RP6 glow plug from OS Engines is a medium heat range plug. It is suitable for most .12-.21 on-road racing turbo head engines, using upo to 20% nitro content fuel.
| SKU | OSM71642060 |
| Barcode # | OSM71642060 |
| Brand | OS engines |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |