HEINKEL HE 111 20CC Gas 2,500mm Including Electric Retract For Main Gear - BH-184
SKU: BH-184
$1,757.49 5% off RRP
or 4 payments of $325.00 with
Info
Description
Phoenix Model’s P-47 Thunderbolt ARF is a remarkably accurate rendition of America’s favorite fighter airplane. This 33cc-55cc sized almost-ready-to-fly airplane was designed and crafted to be the most realistic sport-scale ARF on the market.
Description
SpecificationsPhoenix Model’s P-47 Thunderbolt ARF is a remarkably accurate rendition of America’s favorite fighter airplane. This 33cc-55cc sized almost-ready-to-fly airplane was designed and crafted to be the most realistic sport-scale ARF on the market.
Phoenix Model’s P-47 Thunderbolt ARF is a remarkably accurate rendition of America’s favorite fighter airplane. This 33cc-55cc sized almost-ready-to-fly airplane was designed and crafted to be the most realistic sport-scale ARF on the market.
| SKU | PHN-PH217 |
| Barcode # | PHN-PH217 |
| Brand | Phoenix |
| Shipping Weight | 8.0000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |