Gens Ace IMARS D300 G-Tech Channel AC/DC 300W/700W RC Battery Charger Black - GEA300WD300-AB
SKU: GEA300WD300-AB
$206.99 10% off RRP
or 4 payments of $17.52 with
Info
Description
Super high-speed fan with a monster performance. Extremely high airflow.
Recommended power source – 3s lipo. The 3S adaptor is included with an on/off switch.
Specifications:
Dimensions: 80x40x28mm
Bearing: Ball Bearing
Operating: Voltage 6V - 11.1V
Description
SpecificationsSuper high-speed fan with a monster performance. Extremely high airflow.
Recommended power source – 3s lipo. The 3S adaptor is included with an on/off switch.
Specifications:
Dimensions: 80x40x28mm
Bearing: Ball Bearing
Operating: Voltage 6V - 11.1V
Super high-speed fan with a monster performance. Extremely high airflow.
Recommended power source – 3s lipo. The 3S adaptor is included with an on/off switch.
Specifications:
Dimensions: 80x40x28mm
Bearing: Ball Bearing
Operating: Voltage 6V - 11.1V
| SKU | PHF116-Red |
| Barcode # | 647489925921 |
| Brand | Powerhobby |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |