Proline 1/10 1969 Chevrolet Nova Tough-Color (Black) Body For Drag Car & AE DR10 - PR3531-18
SKU: PR3531-18
$51.85
or 4 payments of $22.82 with
Info
Description
This is a Chevy® Silverado™ 1500 short course clear body. Chevy race fans get ready to go thrashing through your off-road terrain with your Traxxas® Slash®, Slash® 4x4 or Associated SC10 (additional trimming required) and Pro-Line's Chevy® Silverado™ race body.
This is sold as a clear and unpainted body. Image of the painted body is only to display details. No vehicle chassis is included with this product.
| Manufacturer # | 3307-60 |
| Material | Polycarbonate |
| Color | Clear |
| Scale | 1/10 |
| Vehicle Type | Short Course Truck |
Description
SpecificationsThis is a Chevy® Silverado™ 1500 short course clear body. Chevy race fans get ready to go thrashing through your off-road terrain with your Traxxas® Slash®, Slash® 4x4 or Associated SC10 (additional trimming required) and Pro-Line's Chevy® Silverado™ race body.
This is sold as a clear and unpainted body. Image of the painted body is only to display details. No vehicle chassis is included with this product.
| Manufacturer # | 3307-60 |
| Material | Polycarbonate |
| Color | Clear |
| Scale | 1/10 |
| Vehicle Type | Short Course Truck |
This is a Chevy® Silverado™ 1500 short course clear body. Chevy race fans get ready to go thrashing through your off-road terrain with your Traxxas® Slash®, Slash® 4x4 or Associated SC10 (additional trimming required) and Pro-Line's Chevy® Silverado™ race body.
This is sold as a clear and unpainted body. Image of the painted body is only to display details. No vehicle chassis is included with this product.
| Manufacturer # | 3307-60 |
| Material | Polycarbonate |
| Color | Clear |
| Scale | 1/10 |
| Vehicle Type | Short Course Truck |
| SKU | PRO330760 |
| Barcode # | 675118150710 |
| Brand | Proline Racing |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |