Description
Receiver Box Seals and Belt Cover Cap
This is a replacement Team Associated Receiver Box Seal and Belt Cover Cap Set. This set includes the receiver box gasket, receiver box grommet, receiver box plug and belt cover cap.
This part fits the following vehicles:
- DR10
- Pro2 DK10SW
- Pro2 LT10SW
- Pro2 RT10SW
- Pro2 SC10
- ProSC10
- RB10
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- Reflex DB10
- SR10
- Trophy Rat
Description
SpecificationsReceiver Box Seals and Belt Cover Cap
This is a replacement Team Associated Receiver Box Seal and Belt Cover Cap Set. This set includes the receiver box gasket, receiver box grommet, receiver box plug and belt cover cap.
This part fits the following vehicles:
- DR10
- Pro2 DK10SW
- Pro2 LT10SW
- Pro2 RT10SW
- Pro2 SC10
- ProSC10
- RB10
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- Reflex DB10
- SR10
- Trophy Rat
Receiver Box Seals and Belt Cover Cap
This is a replacement Team Associated Receiver Box Seal and Belt Cover Cap Set. This set includes the receiver box gasket, receiver box grommet, receiver box plug and belt cover cap.
This part fits the following vehicles:
- DR10
- Pro2 DK10SW
- Pro2 LT10SW
- Pro2 RT10SW
- Pro2 SC10
- ProSC10
- RB10
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- Reflex DB10
- SR10
- Trophy Rat
| SKU | ASS71023 |
| Barcode # | 784695710238 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0120kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock