Description
Rival MT10 Skid Plates Set
This is a replacement Team Associated Rival MT10 Skid Plate Set, intended for use with the Rival MT10 RTR 1/10 Brushless Monster Truck.
Includes:
- (1) Rival MT10 Front Skid Plate
- (1) Rival MT10 Rear Skid Plate
- (1) Rival MT10 Front Bumper Mount
- (1) Rival MT10 Front Bumper Brace
- (1) Rival MT10 Front Bumper
- (2) Rival MT10 Light Bucket Caps
- (2) Rival MT10 D-Ring
- (2) M2x0.4x10mm SHCS, black
- Hardware
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- RIVAL MT10
- RIVAL MT10 Brushed
Description
SpecificationsRival MT10 Skid Plates Set
This is a replacement Team Associated Rival MT10 Skid Plate Set, intended for use with the Rival MT10 RTR 1/10 Brushless Monster Truck.
Includes:
- (1) Rival MT10 Front Skid Plate
- (1) Rival MT10 Rear Skid Plate
- (1) Rival MT10 Front Bumper Mount
- (1) Rival MT10 Front Bumper Brace
- (1) Rival MT10 Front Bumper
- (2) Rival MT10 Light Bucket Caps
- (2) Rival MT10 D-Ring
- (2) M2x0.4x10mm SHCS, black
- Hardware
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- RIVAL MT10
- RIVAL MT10 Brushed
Rival MT10 Skid Plates Set
This is a replacement Team Associated Rival MT10 Skid Plate Set, intended for use with the Rival MT10 RTR 1/10 Brushless Monster Truck.
Includes:
- (1) Rival MT10 Front Skid Plate
- (1) Rival MT10 Rear Skid Plate
- (1) Rival MT10 Front Bumper Mount
- (1) Rival MT10 Front Bumper Brace
- (1) Rival MT10 Front Bumper
- (2) Rival MT10 Light Bucket Caps
- (2) Rival MT10 D-Ring
- (2) M2x0.4x10mm SHCS, black
- Hardware
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- RIVAL MT10
- RIVAL MT10 Brushed
| SKU | ASS25801 |
| Barcode # | 784695258013 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.2570kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock