Team Associated MT10 Steel CVA Kit, front 25847
or 4 payments of $15.75 with
Info
Description
Team Associated MT10 Steel CVA Kit, front 25847
Upgrade steel CVA options for the MT10, replacing the standard plastic axle shafts.
Slide the sleeves up the axle to help retain the pins.
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- Team Associated Pro4 SC10 General Tire
- RIVAL MT10
- Team Associated RIVAL MT10 Brushless RTR V2
Description
SpecificationsTeam Associated MT10 Steel CVA Kit, front 25847
Upgrade steel CVA options for the MT10, replacing the standard plastic axle shafts.
Slide the sleeves up the axle to help retain the pins.
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- Team Associated Pro4 SC10 General Tire
- RIVAL MT10
- Team Associated RIVAL MT10 Brushless RTR V2
Team Associated MT10 Steel CVA Kit, front 25847
Upgrade steel CVA options for the MT10, replacing the standard plastic axle shafts.
Slide the sleeves up the axle to help retain the pins.
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- Team Associated Pro4 SC10 General Tire
- RIVAL MT10
- Team Associated RIVAL MT10 Brushless RTR V2
| SKU | ASS25847 |
| Barcode # | 784695258471 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock