On Sale
9% OFF
SKU: rh-1047
River Hobby VRX BF-4 Brushed Rock Monster RTR - RH-1047
Rated 5/5 based on 1 review.
$299.99
or 4 payments of $75.00 with
Info
Price Matchup
Description
Product Information
BF-4 Brushed Rock Monster RTR Battery & Charger Included
Product Specifications
- Length:560mm
- Width: 305 mm
- Height: 287mm
- Wheelbase: 340mm
- Tires:Φ145*65mm
- Gear ratio: 18.1:1
Product Information
BF-4 Brushed Rock Monster RTR Battery & Charger Included
Product Specifications
- Length:560mm
- Width: 305 mm
- Height: 287mm
- Wheelbase: 340mm
- Tires:Φ145*65mm
- Gear ratio: 18.1:1
Description
Product Information
BF-4 Brushed Rock Monster RTR Battery & Charger Included
Product Specifications
- Length:560mm
- Width: 305 mm
- Height: 287mm
- Wheelbase: 340mm
- Tires:Φ145*65mm
- Gear ratio: 18.1:1
Specifications
| SKU | rh-1047 |
| Barcode # | 2000000009056 |
| Brand | RIVER HOBBY VRX |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ