Description
RUDDOG RSS65 RSI60 Soldering Tip Set
The RUDDOG Products soldering tip set for the RSI60 soldering iron and the RSS65 soldering station includes five replaceable soldering tips. With two conical and chisel tips in various sizes each and a 45° bevel tip, the set includes the right tip for virtually every RC hobby soldering task.
Description
SpecificationsRUDDOG RSS65 RSI60 Soldering Tip Set
The RUDDOG Products soldering tip set for the RSI60 soldering iron and the RSS65 soldering station includes five replaceable soldering tips. With two conical and chisel tips in various sizes each and a 45° bevel tip, the set includes the right tip for virtually every RC hobby soldering task.
RUDDOG RSS65 RSI60 Soldering Tip Set
The RUDDOG Products soldering tip set for the RSI60 soldering iron and the RSS65 soldering station includes five replaceable soldering tips. With two conical and chisel tips in various sizes each and a 45° bevel tip, the set includes the right tip for virtually every RC hobby soldering task.
| SKU | RP-0530 |
| Barcode # | 4052133017338 |
| Brand | Ruddog |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockBackorder