Savox SC-1251MG Low Profile Digital "High Speed" Metal Gear Servo - SAV-SC1251MG
SKU: SAV-SC1251MG
$90.10 25% off RRP
or 4 payments of $26.15 with
Info
Description
The SA-1258TG servo is a high torque servo and is perfect for those who are looking for a minimized backlash to use on flying surfaces of RC planes.
Description
SpecificationsThe SA-1258TG servo is a high torque servo and is perfect for those who are looking for a minimized backlash to use on flying surfaces of RC planes.
The SA-1258TG servo is a high torque servo and is perfect for those who are looking for a minimized backlash to use on flying surfaces of RC planes.
| SKU | SAV-SA1258TG |
| Barcode # | 4710006990644 |
| Brand | SAVOX |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |