Savox SC-1256TG Black Edition Standard Digital "High Torque" Titanium Gear Servo - SAV-BE-
SKU: SAV-BE-SC1256TG
$106.10 23% off RRP
or 4 payments of $35.02 with
Info
Description
This high speed, high voltage servo will give you all the performance you need without breaking the bank. For under $100 the SC-1267SG offers an amazing balance of torque and speed, making it a complete package. Ideal for almost any 1/8 or 1/10 application.
Description
SpecificationsThis high speed, high voltage servo will give you all the performance you need without breaking the bank. For under $100 the SC-1267SG offers an amazing balance of torque and speed, making it a complete package. Ideal for almost any 1/8 or 1/10 application.
This high speed, high voltage servo will give you all the performance you need without breaking the bank. For under $100 the SC-1267SG offers an amazing balance of torque and speed, making it a complete package. Ideal for almost any 1/8 or 1/10 application.
| SKU | sav-be-sc1267sg |
| Barcode # | 4710006993249 |
| Brand | SAVOX |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |