Savox SC-1256TG Black Edition Standard Digital "High Torque" Titanium Gear Servo - SAV-BE-
SKU: SAV-BE-SC1256TG
$106.10 23% off RRP
or 4 payments of $26.02 with
Info
Description
The SC1256TG pushes 277.2 oz of torque and this servo is perfect for those who are running a 4x4 short course truck and don't want to blow their whole wad on their servo. The SC-1256TG sports titanium and metal gears to keep things strong and running smooth.
Description
SpecificationsThe SC1256TG pushes 277.2 oz of torque and this servo is perfect for those who are running a 4x4 short course truck and don't want to blow their whole wad on their servo. The SC-1256TG sports titanium and metal gears to keep things strong and running smooth.
The SC1256TG pushes 277.2 oz of torque and this servo is perfect for those who are running a 4x4 short course truck and don't want to blow their whole wad on their servo. The SC-1256TG sports titanium and metal gears to keep things strong and running smooth.
| SKU | SAV-SC1256TG |
| Barcode # | 4710006990125 |
| Brand | SAVOX |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |