SKU: SEA-211EP
Seagull Models Boomerang Trainer 25E ARF Kit
$289.99
or 4 payments of $72.50 with
Info
Price Matchup
Description
Seagull Models Boomerang EP Trainer 25E Kit is a semi-scale RC plane that has been developed with the beginner pilot in mind.
Read More...
Specifications
Description
Specifications
Seagull Models Boomerang EP Trainer 25E Kit is a semi-scale RC plane that has been developed with the beginner pilot in mind.
Read More...
Description
Seagull Models Boomerang EP Trainer 25E Kit is a semi-scale RC plane that has been developed with the beginner pilot in mind.
Specifications
| SKU | SEA-211EP |
| Barcode # | SEA-211EP |
| Brand | Seagull Models |
| Shipping Weight | 4.0000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockBackorder
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ