FMS 90mm Ducted Fan (12-Blade) With 4075-KV1500 Inner Runner Motor (8S) - FMSEDF010
SKU: FMSEDF010
$249.00 5% off RRP
or 4 payments of $14.25 with
Info
Description
This Brushless Outrunner Motor: 1810-2000kv 12-Pole is compatible with the HobbyZone Apprentice STOL S 700mm RC Plane (HBZ6100, HBZ6150).
Description
SpecificationsThis Brushless Outrunner Motor: 1810-2000kv 12-Pole is compatible with the HobbyZone Apprentice STOL S 700mm RC Plane (HBZ6100, HBZ6150).
This Brushless Outrunner Motor: 1810-2000kv 12-Pole is compatible with the HobbyZone Apprentice STOL S 700mm RC Plane (HBZ6100, HBZ6150).
| SKU | SPMXAM2900 |
| Barcode # | 605482180228 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |