Spektrum 5000mAh 4S 14.8V 50c Smart G2 Hard Case LiPo Battery with IC5 Connector - SPMX54S50H5
SKU: SPMX54S50H5
$263.14 5% off RRP
or 4 payments of $15.44 with
Info
Description
The Spektrum 450mAh 4S 14.8V 30C LiPo is the perfect match for high-power micro to mini models requiring a small and lightweight battery pack while remaining powerful, durable, and dependable.
Description
SpecificationsThe Spektrum 450mAh 4S 14.8V 30C LiPo is the perfect match for high-power micro to mini models requiring a small and lightweight battery pack while remaining powerful, durable, and dependable.
The Spektrum 450mAh 4S 14.8V 30C LiPo is the perfect match for high-power micro to mini models requiring a small and lightweight battery pack while remaining powerful, durable, and dependable.
| SKU | SPMX4504SIC2 |
| Barcode # | 605482165324 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.1090kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |