Spektrum 6inch IC3 Battery to IC2 Device Adapter - SPMXCA320
or 4 payments of $3.56 with
Info
Description
Spektrum 6inch IC3 Battery to IC2 Device Adapter - SPMXCA320
Product Information
This Spektrum 6inch IC3 Battery to IC2 Device adapter adapts a battery with an IC2 connector to a device with an IC3 connector. Primary used to Charge Spektrum Smart Batteries equipped with an IC2 connector.
Please note – Spektrum IC2 connectors and charge leads ARE NOT compatible with EC2 connectors
Description
SpecificationsSpektrum 6inch IC3 Battery to IC2 Device Adapter - SPMXCA320
Product Information
This Spektrum 6inch IC3 Battery to IC2 Device adapter adapts a battery with an IC2 connector to a device with an IC3 connector. Primary used to Charge Spektrum Smart Batteries equipped with an IC2 connector.
Please note – Spektrum IC2 connectors and charge leads ARE NOT compatible with EC2 connectors
Spektrum 6inch IC3 Battery to IC2 Device Adapter - SPMXCA320
Product Information
This Spektrum 6inch IC3 Battery to IC2 Device adapter adapts a battery with an IC2 connector to a device with an IC3 connector. Primary used to Charge Spektrum Smart Batteries equipped with an IC2 connector.
Please note – Spektrum IC2 connectors and charge leads ARE NOT compatible with EC2 connectors
| SKU | SPMXCA320 |
| Barcode # | 605482719763 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock