Spektrum AR6610T 6ch Receiver with Telemetry - SPMAR6610T
or 4 payments of $38.00 with
Info
Description
Spektrum AR6610T 6ch Receiver with Telemetry - SPMAR6610T
Product Information
The AR6610T 6-Channel receiver is loaded with the next generation of Spektrum Technology, featuring SRXL2 expandability, Smart ESC Support, and full range telemetry. A built in Barometer for Altitude and Vario reports right on your Spektrum Transmitter
Description
SpecificationsSpektrum AR6610T 6ch Receiver with Telemetry - SPMAR6610T
Product Information
The AR6610T 6-Channel receiver is loaded with the next generation of Spektrum Technology, featuring SRXL2 expandability, Smart ESC Support, and full range telemetry. A built in Barometer for Altitude and Vario reports right on your Spektrum Transmitter
Spektrum AR6610T 6ch Receiver with Telemetry - SPMAR6610T
Product Information
The AR6610T 6-Channel receiver is loaded with the next generation of Spektrum Technology, featuring SRXL2 expandability, Smart ESC Support, and full range telemetry. A built in Barometer for Altitude and Vario reports right on your Spektrum Transmitter
| SKU | SPMAR6610T |
| Barcode # | 605482297940 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock