Spektrum Orange Grip Set, NX Series - SPMA9612
or 4 payments of $12.35 with
Info
Description
Spektrum Orange Grip Set, NX Series - SPMA9612
Product Information
Replace your worn out grips on your Spektrum NX transmitter and add style with this complete set of Spektrum Orange Grips. Easy to install with included precut mounting tape.
Features
- Orange right and left side grips
- Orange rear handle style grips
- High quality pre-cut mounting tape
- Compatible with NX6, NX8 and NX10 Transmitter models
*Transmitter Not Included
Description
SpecificationsSpektrum Orange Grip Set, NX Series - SPMA9612
Product Information
Replace your worn out grips on your Spektrum NX transmitter and add style with this complete set of Spektrum Orange Grips. Easy to install with included precut mounting tape.
Features
- Orange right and left side grips
- Orange rear handle style grips
- High quality pre-cut mounting tape
- Compatible with NX6, NX8 and NX10 Transmitter models
*Transmitter Not Included
Spektrum Orange Grip Set, NX Series - SPMA9612
Product Information
Replace your worn out grips on your Spektrum NX transmitter and add style with this complete set of Spektrum Orange Grips. Easy to install with included precut mounting tape.
Features
- Orange right and left side grips
- Orange rear handle style grips
- High quality pre-cut mounting tape
- Compatible with NX6, NX8 and NX10 Transmitter models
*Transmitter Not Included
| SKU | SPMA9612 |
| Barcode # | 605482765364 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock