Description
.030 diameter. These T-Pins are a must for all model building. Holds parts in place while gluing, sheeting, laminating, assembly, etc. An all around building aid. Strong, smooth and sharp!
Key Features:
- 100 per package
Description
Specifications.030 diameter. These T-Pins are a must for all model building. Holds parts in place while gluing, sheeting, laminating, assembly, etc. An all around building aid. Strong, smooth and sharp!
Key Features:
- 100 per package
.030 diameter. These T-Pins are a must for all model building. Holds parts in place while gluing, sheeting, laminating, assembly, etc. An all around building aid. Strong, smooth and sharp!
Key Features:
- 100 per package
| SKU | dbr252 |
| Barcode # | 11859002527 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock