Team Associated 81587 RC8B4 Shock Kit, rear
or 4 payments of $28.82 with
Info
Description
Team Associated 81587 RC8B4 Shock Kit, rear
Team Associated RC8B4 Rear Shock Kit. This is a replacement rear shock set intended for the RC8B4 and RC8B4e platforms. Package includes all parts needed to complete two rear shocks minus springs and shock oil.
This part fits the following vehicles:
- RC8B4
- RC8B4e
- RC8T4
- RC8T4e
Description
SpecificationsTeam Associated 81587 RC8B4 Shock Kit, rear
Team Associated RC8B4 Rear Shock Kit. This is a replacement rear shock set intended for the RC8B4 and RC8B4e platforms. Package includes all parts needed to complete two rear shocks minus springs and shock oil.
This part fits the following vehicles:
- RC8B4
- RC8B4e
- RC8T4
- RC8T4e
Team Associated 81587 RC8B4 Shock Kit, rear
Team Associated RC8B4 Rear Shock Kit. This is a replacement rear shock set intended for the RC8B4 and RC8B4e platforms. Package includes all parts needed to complete two rear shocks minus springs and shock oil.
This part fits the following vehicles:
- RC8B4
- RC8B4e
- RC8T4
- RC8T4e
| SKU | ASS81587 |
| Barcode # | 784695815872 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock