Team Associated B6 Caster Hat Bushings 91676
or 4 payments of $5.06 with
Info
Description
team associated B6 Caster Hat Bushings is a replacement part for team associated RC vehicles.
Team Associated B6 Caster Hat Bushings 91676
2 each of 0 deg, 1 deg, 2 deg, 3 deg.
Package includes 0mm, 1mm, 2mm and 3mm bushings, two of each.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6
- RC10B6 Club Racer
- RC10B6.1
- RC10B6.1D
- RC10B6.1DL
- RC10B6.2
- RC10B6.2D
- RC10B6.3
- RC10B6.3D
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B64
- RC10B64 Club Racer
- RC10B64D
- RC10B6D
- RC10B74
- RC10B74.1
- RC10B74.1D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
- RC10SC6.1
- RC10SC6.2
- RC10T6.1
- RC10T6.2
Description
Specificationsteam associated B6 Caster Hat Bushings is a replacement part for team associated RC vehicles.
Team Associated B6 Caster Hat Bushings 91676
2 each of 0 deg, 1 deg, 2 deg, 3 deg.
Package includes 0mm, 1mm, 2mm and 3mm bushings, two of each.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6
- RC10B6 Club Racer
- RC10B6.1
- RC10B6.1D
- RC10B6.1DL
- RC10B6.2
- RC10B6.2D
- RC10B6.3
- RC10B6.3D
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B64
- RC10B64 Club Racer
- RC10B64D
- RC10B6D
- RC10B74
- RC10B74.1
- RC10B74.1D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
- RC10SC6.1
- RC10SC6.2
- RC10T6.1
- RC10T6.2
team associated B6 Caster Hat Bushings is a replacement part for team associated RC vehicles.
Team Associated B6 Caster Hat Bushings 91676
2 each of 0 deg, 1 deg, 2 deg, 3 deg.
Package includes 0mm, 1mm, 2mm and 3mm bushings, two of each.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6
- RC10B6 Club Racer
- RC10B6.1
- RC10B6.1D
- RC10B6.1DL
- RC10B6.2
- RC10B6.2D
- RC10B6.3
- RC10B6.3D
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B64
- RC10B64 Club Racer
- RC10B64D
- RC10B6D
- RC10B74
- RC10B74.1
- RC10B74.1D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
- RC10SC6.1
- RC10SC6.2
- RC10T6.1
- RC10T6.2
| SKU | ass91676 |
| Barcode # | 784695916760 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0110kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock