team associated FT 12mm Pistons (V2), 2x1.6 mm, flat
or 4 payments of $6.95 with
Info
Description
team associated FT 12mm Pistons (V2), 2x1.6 mm, flat is a spare part for team associated B64D.
This is a pack of four Team Associated Factory Team 12mm Big Bore V2 Flat Screw Mount Shock Pistons, with two 1.6mm holes.
Compatible with these Rc Vehicles.
- B44
- B44.3
- GT2
- ProRally
- RC10
- RC10 Classic
- RC10 World's Car
- RC10B2
- RC10B3
- RC10B4
- RC10B4.1
- RC10B4.2
- RC10B44.1
- RC10B44.2
- RC10B5
- RC10B5M
- RC10B6
- RC10B6D
- RC10GT
- RC10SC5M
- RC10T
- RC10T2
- RC10T3
- RC10T4
- RC10T4.1
- RC10T4.2
- RC10T4.3
- RC10T5M
- SC10
- SC10.2
- SC10B
- SC10GT
- 6.1d
Description
Specificationsteam associated FT 12mm Pistons (V2), 2x1.6 mm, flat is a spare part for team associated B64D.
This is a pack of four Team Associated Factory Team 12mm Big Bore V2 Flat Screw Mount Shock Pistons, with two 1.6mm holes.
Compatible with these Rc Vehicles.
- B44
- B44.3
- GT2
- ProRally
- RC10
- RC10 Classic
- RC10 World's Car
- RC10B2
- RC10B3
- RC10B4
- RC10B4.1
- RC10B4.2
- RC10B44.1
- RC10B44.2
- RC10B5
- RC10B5M
- RC10B6
- RC10B6D
- RC10GT
- RC10SC5M
- RC10T
- RC10T2
- RC10T3
- RC10T4
- RC10T4.1
- RC10T4.2
- RC10T4.3
- RC10T5M
- SC10
- SC10.2
- SC10B
- SC10GT
- 6.1d
team associated FT 12mm Pistons (V2), 2x1.6 mm, flat is a spare part for team associated B64D.
This is a pack of four Team Associated Factory Team 12mm Big Bore V2 Flat Screw Mount Shock Pistons, with two 1.6mm holes.
Compatible with these Rc Vehicles.
- B44
- B44.3
- GT2
- ProRally
- RC10
- RC10 Classic
- RC10 World's Car
- RC10B2
- RC10B3
- RC10B4
- RC10B4.1
- RC10B4.2
- RC10B44.1
- RC10B44.2
- RC10B5
- RC10B5M
- RC10B6
- RC10B6D
- RC10GT
- RC10SC5M
- RC10T
- RC10T2
- RC10T3
- RC10T4
- RC10T4.1
- RC10T4.2
- RC10T4.3
- RC10T5M
- SC10
- SC10.2
- SC10B
- SC10GT
- 6.1d
| SKU | ass91626 |
| Barcode # | 784695916265 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0120kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock