The Army Painter Colour Primer: Ash Grey - 400ml Spray Paint
or 4 payments of $6.07 with
Info
Description
Like its matching Warpaint, this Colour Primer is a light grey tone which is a perfect basecoat for historical uniforms and vehicles, and even chaff infantry of far-off futuristic forces. Ash Grey is a great alternative to Matt White for a more subdued Speedpaint basecoat.
Description
SpecificationsLike its matching Warpaint, this Colour Primer is a light grey tone which is a perfect basecoat for historical uniforms and vehicles, and even chaff infantry of far-off futuristic forces. Ash Grey is a great alternative to Matt White for a more subdued Speedpaint basecoat.
Like its matching Warpaint, this Colour Primer is a light grey tone which is a perfect basecoat for historical uniforms and vehicles, and even chaff infantry of far-off futuristic forces. Ash Grey is a great alternative to Matt White for a more subdued Speedpaint basecoat.
| SKU | TAPCP3029 |
| Barcode # | 5713799302914 |
| Brand | The Army Painter |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock