The Army Painter Colour Primer - Desert Yellow - 400ml Spray Paint
or 4 payments of $6.07 with
Info
Description
A Colour Primer originally designed for WWII desert vehicles and uniforms. This spray is also very popular for scenery, horses, wolves, Beastmen, skaven and even light wood on warmachines and chariots. Could be used for a slightly darker variation of skin colour on miniatures with exposed flesh. Combine with Quickshade Strong Tone for perfect results!
Description
SpecificationsA Colour Primer originally designed for WWII desert vehicles and uniforms. This spray is also very popular for scenery, horses, wolves, Beastmen, skaven and even light wood on warmachines and chariots. Could be used for a slightly darker variation of skin colour on miniatures with exposed flesh. Combine with Quickshade Strong Tone for perfect results!
A Colour Primer originally designed for WWII desert vehicles and uniforms. This spray is also very popular for scenery, horses, wolves, Beastmen, skaven and even light wood on warmachines and chariots. Could be used for a slightly darker variation of skin colour on miniatures with exposed flesh. Combine with Quickshade Strong Tone for perfect results!
| SKU | TAPCP3011 |
| Barcode # | 5713799301115 |
| Brand | The Army Painter |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock