The Army Painter GameMaster: Terrain Primer: Dungeon & Subterrain Spray Paint
or 4 payments of $4.50 with
Info
Description
Gamemaster Terrain Primer is the ultimate foundation when building terrain and scenery. This high quality water-based primer has a matt finish, is non-toxic, odorless, and will not corrode your building materials no matter if youre using XPS foam, polystyrene or MDF sheets.
100% Match to Hardened Carapace Warpaint
Contains 300ml
Description
SpecificationsGamemaster Terrain Primer is the ultimate foundation when building terrain and scenery. This high quality water-based primer has a matt finish, is non-toxic, odorless, and will not corrode your building materials no matter if youre using XPS foam, polystyrene or MDF sheets.
100% Match to Hardened Carapace Warpaint
Contains 300ml
Gamemaster Terrain Primer is the ultimate foundation when building terrain and scenery. This high quality water-based primer has a matt finish, is non-toxic, odorless, and will not corrode your building materials no matter if youre using XPS foam, polystyrene or MDF sheets.
100% Match to Hardened Carapace Warpaint
Contains 300ml
| SKU | TAPGM3001 |
| Barcode # | 5713799300194 |
| Brand | The Army Painter |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock