The Army Painter GameMaster: Wilderness Adventures Paint Set
or 4 payments of $20.25 with
Info
Description
Nothing brings a Fantasy World more to life than the creatures that inhabit it. Playing with painted miniatures will level-up your whole role playing experience as it brings your adventure to life on the tabletop in front of you. The GameMaster Wilderness Adventures is a fun expansion to the GameMaster Character Starter Paint Set - containing a highly detailed cauldron and hag miniature, a Drybrush, a painting guide and 20 essential colours to paint all sorts of grim and vile creatures.
Contents
- 1 hard plastic snap-fit cauldron and hag miniature
- 20 × 12 ml Warpaints
- Drybrush
- Painting guide
Description
SpecificationsNothing brings a Fantasy World more to life than the creatures that inhabit it. Playing with painted miniatures will level-up your whole role playing experience as it brings your adventure to life on the tabletop in front of you. The GameMaster Wilderness Adventures is a fun expansion to the GameMaster Character Starter Paint Set - containing a highly detailed cauldron and hag miniature, a Drybrush, a painting guide and 20 essential colours to paint all sorts of grim and vile creatures.
Contents
- 1 hard plastic snap-fit cauldron and hag miniature
- 20 × 12 ml Warpaints
- Drybrush
- Painting guide
Nothing brings a Fantasy World more to life than the creatures that inhabit it. Playing with painted miniatures will level-up your whole role playing experience as it brings your adventure to life on the tabletop in front of you. The GameMaster Wilderness Adventures is a fun expansion to the GameMaster Character Starter Paint Set - containing a highly detailed cauldron and hag miniature, a Drybrush, a painting guide and 20 essential colours to paint all sorts of grim and vile creatures.
Contents
- 1 hard plastic snap-fit cauldron and hag miniature
- 20 × 12 ml Warpaints
- Drybrush
- Painting guide
| SKU | TAPGM1007 |
| Barcode # | 5713799100718 |
| Brand | The Army Painter |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock