Tornado Rc 5000mah 8.4V Hump Nimh Battery for Traxxas Cars
or 4 payments of $16.41 with
Info
Description
The Tornado Rc 5000mah 8.4V Hump Nimh Battery for Traxxas Cars is great value and will fit in any traxxas car that requires the hump style batterys. Tornado Rc Have a great range of batterys and have proven them selves to be one of the best batterys on the australian market.
- 5000mah
- 8.4v Nimh
- Traxxas plug
- Long run time
Description
SpecificationsThe Tornado Rc 5000mah 8.4V Hump Nimh Battery for Traxxas Cars is great value and will fit in any traxxas car that requires the hump style batterys. Tornado Rc Have a great range of batterys and have proven them selves to be one of the best batterys on the australian market.
- 5000mah
- 8.4v Nimh
- Traxxas plug
- Long run time
The Tornado Rc 5000mah 8.4V Hump Nimh Battery for Traxxas Cars is great value and will fit in any traxxas car that requires the hump style batterys. Tornado Rc Have a great range of batterys and have proven them selves to be one of the best batterys on the australian market.
- 5000mah
- 8.4v Nimh
- Traxxas plug
- Long run time
| SKU | TRC-5000H-7C-TRX |
| Barcode # | 754220724290 |
| Brand | Tornado RC |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock