ZAP PT-04 1/4 OZ. GREEN ZAP-A-GAP CA+ 1 BOTTLE (BOX QTY 12)
or 4 payments of $1.77 with
Info
Description
ZAP PT-04 1/4 OZ. GREEN ZAP-A-GAP CA+ 1 BOTTLE (BOX QTY 12)
This is a 1/4 oz Bottle of Zap-A-Gap PT-04 Medium (Green) CA Glue.
Fills gaps. Allows 7 to 10 seconds for positioning. Cures in 20 seconds. Accelerate with KICKER. Bonds anything, even oily surfaces!
Works best on:
- Metal
- Rubber
- Most Plastics
- Aluminum
- Ceramic
- Wood
- Pottery
Cyanoacrylate glue, or CA for short, is commonly known by trade names such as Super Glue.
Description
SpecificationsZAP PT-04 1/4 OZ. GREEN ZAP-A-GAP CA+ 1 BOTTLE (BOX QTY 12)
This is a 1/4 oz Bottle of Zap-A-Gap PT-04 Medium (Green) CA Glue.
Fills gaps. Allows 7 to 10 seconds for positioning. Cures in 20 seconds. Accelerate with KICKER. Bonds anything, even oily surfaces!
Works best on:
- Metal
- Rubber
- Most Plastics
- Aluminum
- Ceramic
- Wood
- Pottery
Cyanoacrylate glue, or CA for short, is commonly known by trade names such as Super Glue.
ZAP PT-04 1/4 OZ. GREEN ZAP-A-GAP CA+ 1 BOTTLE (BOX QTY 12)
This is a 1/4 oz Bottle of Zap-A-Gap PT-04 Medium (Green) CA Glue.
Fills gaps. Allows 7 to 10 seconds for positioning. Cures in 20 seconds. Accelerate with KICKER. Bonds anything, even oily surfaces!
Works best on:
- Metal
- Rubber
- Most Plastics
- Aluminum
- Ceramic
- Wood
- Pottery
Cyanoacrylate glue, or CA for short, is commonly known by trade names such as Super Glue.
| SKU | PT-04 |
| Barcode # | 0 87093 00467 2 |
| Brand | ZAP |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock