ZAP PT-10 1/4 OZ. PINK ZAP CA 1 BOTTLE (12 PER CARTON)
or 4 payments of $1.80 with
Info
Description
ZAP PT-10 1/4 OZ. PINK ZAP CA 1 BOTTLE (12 PER CARTON)
| SKU | PT-10 |
| Barcode # | 0 87093 00468 9 |
| Brand | ZAP |
Super-thin penetrating formula. Works great on most materials, especially Balsa and other soft woods. Excellent "wicking" action. Strengthens fiberglass cloth. Some uses besides hobbies and crafts include; jewellery manufacturing and repair, taxidermy, mould and pattern making, furniture refinishing and antique repair, auto detailing, archery, darts, and ceramic repair. Bonds in 1 to 5 seconds.
Works best on
- Aluminium
- China
- Cloth
- Fiberglass
- Metal
- Most Plastics
- Pottery
- Rubber
- Wood
Description
SpecificationsZAP PT-10 1/4 OZ. PINK ZAP CA 1 BOTTLE (12 PER CARTON)
| SKU | PT-10 |
| Barcode # | 0 87093 00468 9 |
| Brand | ZAP |
Super-thin penetrating formula. Works great on most materials, especially Balsa and other soft woods. Excellent "wicking" action. Strengthens fiberglass cloth. Some uses besides hobbies and crafts include; jewellery manufacturing and repair, taxidermy, mould and pattern making, furniture refinishing and antique repair, auto detailing, archery, darts, and ceramic repair. Bonds in 1 to 5 seconds.
Works best on
- Aluminium
- China
- Cloth
- Fiberglass
- Metal
- Most Plastics
- Pottery
- Rubber
- Wood
ZAP PT-10 1/4 OZ. PINK ZAP CA 1 BOTTLE (12 PER CARTON)
| SKU | PT-10 |
| Barcode # | 0 87093 00468 9 |
| Brand | ZAP |
Super-thin penetrating formula. Works great on most materials, especially Balsa and other soft woods. Excellent "wicking" action. Strengthens fiberglass cloth. Some uses besides hobbies and crafts include; jewellery manufacturing and repair, taxidermy, mould and pattern making, furniture refinishing and antique repair, auto detailing, archery, darts, and ceramic repair. Bonds in 1 to 5 seconds.
Works best on
- Aluminium
- China
- Cloth
- Fiberglass
- Metal
- Most Plastics
- Pottery
- Rubber
- Wood
| SKU | PT-10 |
| Barcode # | 087093004689 |
| Brand | ZAP |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock