Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $3.42 with
Info
Description
ZAP PT-20 1 OZ. YELLOW SLO-ZAP CA 1 X BOTTLE ( PER PER BOX)
| SKU | PT-20 |
| Barcode # | 0 87093 00450 4 |
| Brand | ZAP |
This is a 1 oz bottle of Slo-Zap PT-20 Thick CA Glue.
Thick and strong for high-stress areas. Ideal for laminating and forming fillets. Allows you 30 seconds to position; cures in 60 sec.
Works best on:
Cyanoacrylate glue, or CA for short, is commonly known by trade names such as Super Glue.
Description
SpecificationsZAP PT-20 1 OZ. YELLOW SLO-ZAP CA 1 X BOTTLE ( PER PER BOX)
| SKU | PT-20 |
| Barcode # | 0 87093 00450 4 |
| Brand | ZAP |
This is a 1 oz bottle of Slo-Zap PT-20 Thick CA Glue.
Thick and strong for high-stress areas. Ideal for laminating and forming fillets. Allows you 30 seconds to position; cures in 60 sec.
Works best on:
Cyanoacrylate glue, or CA for short, is commonly known by trade names such as Super Glue.
ZAP PT-20 1 OZ. YELLOW SLO-ZAP CA 1 X BOTTLE ( PER PER BOX)
| SKU | PT-20 |
| Barcode # | 0 87093 00450 4 |
| Brand | ZAP |
This is a 1 oz bottle of Slo-Zap PT-20 Thick CA Glue.
Thick and strong for high-stress areas. Ideal for laminating and forming fillets. Allows you 30 seconds to position; cures in 60 sec.
Works best on:
Cyanoacrylate glue, or CA for short, is commonly known by trade names such as Super Glue.
| SKU | PT-20 |
| Barcode # | 0 87093 00450 4 |
| Brand | ZAP |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |