ZAP PT-36 1 OZ. Z-POXY QUICK SHOT DUAL SYRINGE (CARDED)
or 4 payments of $2.01 with
Info
Description
ZAP PT-36 1 OZ. Z-POXY QUICK SHOT DUAL SYRINGE (CARDED)
5 Minute Z-POXY is a premium two part epoxy adhesive that dries clear. Vibration resistant and fuel proof, this epoxy is perfect for all types of hobbies and crafts. Excellent for furniture. It does not get brittle with age and its easy to mix, just combine equal parts by volume. Durable and sand-able
Works best on:
-
Aluminum
-
Ceramic
-
China
-
Crafts
-
Fabric
-
Fiberglass
-
Furniture
-
Glass
-
Metal
-
Most Plastics
-
Pottery
-
Rubber
-
Tile
-
Wood
Description
SpecificationsZAP PT-36 1 OZ. Z-POXY QUICK SHOT DUAL SYRINGE (CARDED)
5 Minute Z-POXY is a premium two part epoxy adhesive that dries clear. Vibration resistant and fuel proof, this epoxy is perfect for all types of hobbies and crafts. Excellent for furniture. It does not get brittle with age and its easy to mix, just combine equal parts by volume. Durable and sand-able
Works best on:
-
Aluminum
-
Ceramic
-
China
-
Crafts
-
Fabric
-
Fiberglass
-
Furniture
-
Glass
-
Metal
-
Most Plastics
-
Pottery
-
Rubber
-
Tile
-
Wood
ZAP PT-36 1 OZ. Z-POXY QUICK SHOT DUAL SYRINGE (CARDED)
5 Minute Z-POXY is a premium two part epoxy adhesive that dries clear. Vibration resistant and fuel proof, this epoxy is perfect for all types of hobbies and crafts. Excellent for furniture. It does not get brittle with age and its easy to mix, just combine equal parts by volume. Durable and sand-able
Works best on:
-
Aluminum
-
Ceramic
-
China
-
Crafts
-
Fabric
-
Fiberglass
-
Furniture
-
Glass
-
Metal
-
Most Plastics
-
Pottery
-
Rubber
-
Tile
-
Wood
| SKU | PT-36 |
| Barcode # | 0 87093 00137 4 |
| Brand | ZAP |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock