Description
3 x 35 Shock Shaft (V2), TiN.
This is a pack of two Team Associated 3x35mm V2 Ti-Nitride Screw Mount Truck Rear Shock Shafts. These shafts use a screw to hold the piston in place and a Ti-Nitride coating for long life. Use with ASC91579 truck rear shock body.
This part fits the following vehicles:
- DR10
- Pro2 DK10SW
- Pro2 LT10SW
- Pro2 RT10SW
- Pro2 SC10
- ProSC10
- RC10SC5M
- RC10SC6.1
- RC10SC6.2
- RC10SC6.4
- RC10T5M
- RC10T6.1
- RC10T6.2
- RC10T6.4
- Reflex DB10
- Trophy Rat
Description
Specifications3 x 35 Shock Shaft (V2), TiN.
This is a pack of two Team Associated 3x35mm V2 Ti-Nitride Screw Mount Truck Rear Shock Shafts. These shafts use a screw to hold the piston in place and a Ti-Nitride coating for long life. Use with ASC91579 truck rear shock body.
This part fits the following vehicles:
- DR10
- Pro2 DK10SW
- Pro2 LT10SW
- Pro2 RT10SW
- Pro2 SC10
- ProSC10
- RC10SC5M
- RC10SC6.1
- RC10SC6.2
- RC10SC6.4
- RC10T5M
- RC10T6.1
- RC10T6.2
- RC10T6.4
- Reflex DB10
- Trophy Rat
3 x 35 Shock Shaft (V2), TiN.
This is a pack of two Team Associated 3x35mm V2 Ti-Nitride Screw Mount Truck Rear Shock Shafts. These shafts use a screw to hold the piston in place and a Ti-Nitride coating for long life. Use with ASC91579 truck rear shock body.
This part fits the following vehicles:
- DR10
- Pro2 DK10SW
- Pro2 LT10SW
- Pro2 RT10SW
- Pro2 SC10
- ProSC10
- RC10SC5M
- RC10SC6.1
- RC10SC6.2
- RC10SC6.4
- RC10T5M
- RC10T6.1
- RC10T6.2
- RC10T6.4
- Reflex DB10
- Trophy Rat
| SKU | ASS91623 |
| Barcode # | 784695916234 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0250kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock