Description
This high-quality Body Post Set is manufactured from super-tough material that will provide long-lasting durability for your ARRMA vehicle.FeaturesStrong composite material for hard-wearing performance - Precision manufactured mounting holes for added fitting security - Multiple body shell mounting heights - Large self adjusting platform for the body to sit on provided by the two-piece body mounts Includes2 x Short body post with fixed platform 2 x Short body post 2 x Medium body post 2 x Long body post 2 x Body post platform
Description
SpecificationsThis high-quality Body Post Set is manufactured from super-tough material that will provide long-lasting durability for your ARRMA vehicle.FeaturesStrong composite material for hard-wearing performance - Precision manufactured mounting holes for added fitting security - Multiple body shell mounting heights - Large self adjusting platform for the body to sit on provided by the two-piece body mounts Includes2 x Short body post with fixed platform 2 x Short body post 2 x Medium body post 2 x Long body post 2 x Body post platform
This high-quality Body Post Set is manufactured from super-tough material that will provide long-lasting durability for your ARRMA vehicle.FeaturesStrong composite material for hard-wearing performance - Precision manufactured mounting holes for added fitting security - Multiple body shell mounting heights - Large self adjusting platform for the body to sit on provided by the two-piece body mounts Includes2 x Short body post with fixed platform 2 x Short body post 2 x Medium body post 2 x Long body post 2 x Body post platform
| SKU | ARAC3479 |
| Barcode # | 5052127031325 |
| Brand | Arrma |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock