DUBRO 130 SOCKET BOLT & NUT SET 6-32 X 1in (4 PCS PER PACK)
or 4 payments of $1.61 with
Info
Description
DUBRO 130 SOCKET BOLT & NUT SET 6-32 X 1in (4 PCS PER PACK)
This is a pack of DuBro 6-32 Socket Head Bolts and Nuts. Four each of bolts, flat washers, lock washers, and blind nuts, plus one allen wrench.
Features:
- High strength steel fasteners.
Specifications:
Hardware Length: 1" - 2"
Material: Metal
Thread Size: 6-32
Description
SpecificationsDUBRO 130 SOCKET BOLT & NUT SET 6-32 X 1in (4 PCS PER PACK)
This is a pack of DuBro 6-32 Socket Head Bolts and Nuts. Four each of bolts, flat washers, lock washers, and blind nuts, plus one allen wrench.
Features:
- High strength steel fasteners.
Specifications:
Hardware Length: 1" - 2"
Material: Metal
Thread Size: 6-32
DUBRO 130 SOCKET BOLT & NUT SET 6-32 X 1in (4 PCS PER PACK)
This is a pack of DuBro 6-32 Socket Head Bolts and Nuts. Four each of bolts, flat washers, lock washers, and blind nuts, plus one allen wrench.
Features:
- High strength steel fasteners.
Specifications:
Hardware Length: 1" - 2"
Material: Metal
Thread Size: 6-32
| SKU | DBR130 |
| Barcode # | 11859001308 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock