FT Octalock Slipper Conversion
##NEW#PRODUCT##
or 4 payments of $14.24 with
Info
Description
FT Octalock Slipper Conversion
Team Associated Factory Team DR10M Octalock Slipper Set. This replacement slipper set is intended for the Team Associated DR10M, however, it will also fit the DR10, RB10, Pro2 SC10 or SR10 as an optional upgrade. Package includes one slipper set.
This part fits the following vehicles:
- DR10
- DR10M
- Pro2 DK10SW
- Pro2 LT10SW
- Pro2 RT10SW
- Pro2 SC10
- RB10
- SR10
Description
SpecificationsFT Octalock Slipper Conversion
Team Associated Factory Team DR10M Octalock Slipper Set. This replacement slipper set is intended for the Team Associated DR10M, however, it will also fit the DR10, RB10, Pro2 SC10 or SR10 as an optional upgrade. Package includes one slipper set.
This part fits the following vehicles:
- DR10
- DR10M
- Pro2 DK10SW
- Pro2 LT10SW
- Pro2 RT10SW
- Pro2 SC10
- RB10
- SR10
FT Octalock Slipper Conversion
Team Associated Factory Team DR10M Octalock Slipper Set. This replacement slipper set is intended for the Team Associated DR10M, however, it will also fit the DR10, RB10, Pro2 SC10 or SR10 as an optional upgrade. Package includes one slipper set.
This part fits the following vehicles:
- DR10
- DR10M
- Pro2 DK10SW
- Pro2 LT10SW
- Pro2 RT10SW
- Pro2 SC10
- RB10
- SR10
| SKU | ASS72025 |
| Barcode # | 784695720251 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock