Savox SW-1250 Waterproof Digital Metal Gear "Ultra Torque" Mini Servo - SAV-SW1250MG
SKU: SAV-SW1250MG
$115.10 11% off RRP
or 4 payments of $71.25 with
Info
Description
Hobbywing 30112609 Xerun XR10 Pro 1S HD 1/12 Sensored Brushless ESC
Features:
Specification:
p/n: 30112603
Application: 1/10 - 1/12 Brushless sensored system
Cont.: 120A
Peak Current: 830
Input: 1S LiPo/3-4 Cells NiMH
BEC output: Switch Mode:6V/3A
Programmable: Yes
Firmware update: Yes
WiFi Module: Enabled
Dim.: 37.5x31x15.9mm
Weight: 35.6g 1.26oz
Includes:
Description
SpecificationsHobbywing 30112609 Xerun XR10 Pro 1S HD 1/12 Sensored Brushless ESC
Features:
Specification:
p/n: 30112603
Application: 1/10 - 1/12 Brushless sensored system
Cont.: 120A
Peak Current: 830
Input: 1S LiPo/3-4 Cells NiMH
BEC output: Switch Mode:6V/3A
Programmable: Yes
Firmware update: Yes
WiFi Module: Enabled
Dim.: 37.5x31x15.9mm
Weight: 35.6g 1.26oz
Includes:
Hobbywing 30112609 Xerun XR10 Pro 1S HD 1/12 Sensored Brushless ESC
Features:
Specification:
p/n: 30112603
Application: 1/10 - 1/12 Brushless sensored system
Cont.: 120A
Peak Current: 830
Input: 1S LiPo/3-4 Cells NiMH
BEC output: Switch Mode:6V/3A
Programmable: Yes
Firmware update: Yes
WiFi Module: Enabled
Dim.: 37.5x31x15.9mm
Weight: 35.6g 1.26oz
Includes:
| SKU | HW30112609 |
| Barcode # | 6938994408486 |
| Brand | HOBBYWING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |