Hobbywing 86080050 Xerun 2510SH-5V ESC Cooling Fan
or 4 payments of $2.59 with
Info
Description
Hobbywing 86080050 Xerun 2510SH-5V ESC Cooling Fan
This is a replacement Hobbywing Xerun 2510SH-5V ESC Cooling Fan. This fan is intended for use with the Justock, Xstock and Quicrun 10BL60 Sensored. This fan includes a ZH-2Y male connector and a 30mm lead.
Features:
- 5V/14000RPM/ Max 7.2V
- Copper bush/non-waterproof
- plug:ZH-2Y male, wire length=30mm
Specifications:
Size: 25x25x10mm
Input: 4-5 cell NiMH/NiCd or 2S LiPo
Suitable ESC: EZRun 60A, Justock, Xtreme Stock, Quicrun
Description
SpecificationsHobbywing 86080050 Xerun 2510SH-5V ESC Cooling Fan
This is a replacement Hobbywing Xerun 2510SH-5V ESC Cooling Fan. This fan is intended for use with the Justock, Xstock and Quicrun 10BL60 Sensored. This fan includes a ZH-2Y male connector and a 30mm lead.
Features:
- 5V/14000RPM/ Max 7.2V
- Copper bush/non-waterproof
- plug:ZH-2Y male, wire length=30mm
Specifications:
Size: 25x25x10mm
Input: 4-5 cell NiMH/NiCd or 2S LiPo
Suitable ESC: EZRun 60A, Justock, Xtreme Stock, Quicrun
Hobbywing 86080050 Xerun 2510SH-5V ESC Cooling Fan
This is a replacement Hobbywing Xerun 2510SH-5V ESC Cooling Fan. This fan is intended for use with the Justock, Xstock and Quicrun 10BL60 Sensored. This fan includes a ZH-2Y male connector and a 30mm lead.
Features:
- 5V/14000RPM/ Max 7.2V
- Copper bush/non-waterproof
- plug:ZH-2Y male, wire length=30mm
Specifications:
Size: 25x25x10mm
Input: 4-5 cell NiMH/NiCd or 2S LiPo
Suitable ESC: EZRun 60A, Justock, Xtreme Stock, Quicrun
| SKU | HW86080050 |
| Barcode # | 6938994401043 |
| Brand | HOBBYWING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock