Hobbywing 86080120 C1 Motor Heatsink & Fan Combo
or 4 payments of $2.89 with
Info
Description
Hobbywing 86080120 C1 Motor Heatsink & Fan Combo
This is an optional Hobbywing C1 Motor Heatsink and Fan Combo. This aluminum housing heatsink will fit any motor with a diameter of 36mm and will help dissipate heat away from the motor.
Specifications:
Voltage: 5V
Size: 48 x 48 x 16mm
Heat Sink Diameter: 36 x 55mm
Description
SpecificationsHobbywing 86080120 C1 Motor Heatsink & Fan Combo
This is an optional Hobbywing C1 Motor Heatsink and Fan Combo. This aluminum housing heatsink will fit any motor with a diameter of 36mm and will help dissipate heat away from the motor.
Specifications:
Voltage: 5V
Size: 48 x 48 x 16mm
Heat Sink Diameter: 36 x 55mm
Hobbywing 86080120 C1 Motor Heatsink & Fan Combo
This is an optional Hobbywing C1 Motor Heatsink and Fan Combo. This aluminum housing heatsink will fit any motor with a diameter of 36mm and will help dissipate heat away from the motor.
Specifications:
Voltage: 5V
Size: 48 x 48 x 16mm
Heat Sink Diameter: 36 x 55mm
| SKU | HW86080120 |
| Barcode # | 6938994401340 |
| Brand | HOBBYWING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock