Savox SC0251 "Larger Standard" Digital High Torque Metal Gear Servo - SAV-SC0251MG
SKU: SAV-SC0251MG
$46.09 19% off RRP
or 4 payments of $3.15 with
Info
Description
Hobbywing 86080130 C4 Motor Heatsink & Fan Combo
This is an optional Hobbywing C4 Motor Heatsink and Fan Combo. This aluminum housing heatsink will fit any motor with a diameter of 44mm and will help dissipate heat away from the motor.
Specifications:
Voltage: 5V
Size: 48 x 48 x 16mm
Heat Sink Diameter: 44 x 66mm
Description
SpecificationsHobbywing 86080130 C4 Motor Heatsink & Fan Combo
This is an optional Hobbywing C4 Motor Heatsink and Fan Combo. This aluminum housing heatsink will fit any motor with a diameter of 44mm and will help dissipate heat away from the motor.
Specifications:
Voltage: 5V
Size: 48 x 48 x 16mm
Heat Sink Diameter: 44 x 66mm
Hobbywing 86080130 C4 Motor Heatsink & Fan Combo
This is an optional Hobbywing C4 Motor Heatsink and Fan Combo. This aluminum housing heatsink will fit any motor with a diameter of 44mm and will help dissipate heat away from the motor.
Specifications:
Voltage: 5V
Size: 48 x 48 x 16mm
Heat Sink Diameter: 44 x 66mm
| SKU | HW86080130 |
| Barcode # | 6938994401357 |
| Brand | HOBBYWING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |