Hobbywing QuicRun 3652SL G2 Sensorless Brushless Motor (3250KV) HW30404400
SKU: HW30404400
$63.10 10% off RRP
or 4 payments of $19.02 with
Info
Description
The Hobbywing QuicRun 3660SL G2 Sensorless Brushless Motor is designed to deliver extreme power with higer efficiency This dust-proof motor for will be a great option for off-road vehicles and trucks. Hobbywing has designed a motor compatible with a wide range of RC models. Package includes one brushless motor.
Description
SpecificationsThe Hobbywing QuicRun 3660SL G2 Sensorless Brushless Motor is designed to deliver extreme power with higer efficiency This dust-proof motor for will be a great option for off-road vehicles and trucks. Hobbywing has designed a motor compatible with a wide range of RC models. Package includes one brushless motor.
The Hobbywing QuicRun 3660SL G2 Sensorless Brushless Motor is designed to deliver extreme power with higer efficiency This dust-proof motor for will be a great option for off-road vehicles and trucks. Hobbywing has designed a motor compatible with a wide range of RC models. Package includes one brushless motor.
| SKU | HW30404501 |
| Barcode # | 6938994419970 |
| Brand | HOBBYWING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |