XRAY X4 CFF™ CARBON-FIBER FUSION FRONT LOWER ARM - MEDIUM - RIGHT - XY302180-M
SKU: XY302180-M
$38.71
or 4 payments of $18.05 with
Info
Description
IMPACT Li-Fe BATTERY 2300mAh/6.6V 4C TX FOR FUTABA 4PK
Li-Fe TX battery for Futaba 4PK transmitter,
6.6volts means that no voltage regulator is required.
(Required protection circuit, please charge with charger balance connector)
L82mm x W45mm x H14mm
Description
SpecificationsIMPACT Li-Fe BATTERY 2300mAh/6.6V 4C TX FOR FUTABA 4PK
Li-Fe TX battery for Futaba 4PK transmitter,
6.6volts means that no voltage regulator is required.
(Required protection circuit, please charge with charger balance connector)
L82mm x W45mm x H14mm
IMPACT Li-Fe BATTERY 2300mAh/6.6V 4C TX FOR FUTABA 4PK
Li-Fe TX battery for Futaba 4PK transmitter,
6.6volts means that no voltage regulator is required.
(Required protection circuit, please charge with charger balance connector)
L82mm x W45mm x H14mm
| SKU | MR-MLE-2300FD |
| Barcode # | 8809821049098 |
| Brand | MUCH MORE RACING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |