O.S. .12/.21 Induction Silencer On-Road replacement Air Filters (3)
or 4 payments of $10.21 with
Info
Description
O.S. .12/.21 Induction Silencer On-Road replacement Air Filters (3)
This is a pack of three replacement filters for the O.S. Induction Silencer for on-road racing (OSMG2350). This EFRA/IFMAR approved silencer was developed for .12 - .21 class on-road engines to help reduce noise levels, while at the same time having very little affect on power output.
Description
SpecificationsO.S. .12/.21 Induction Silencer On-Road replacement Air Filters (3)
This is a pack of three replacement filters for the O.S. Induction Silencer for on-road racing (OSMG2350). This EFRA/IFMAR approved silencer was developed for .12 - .21 class on-road engines to help reduce noise levels, while at the same time having very little affect on power output.
O.S. .12/.21 Induction Silencer On-Road replacement Air Filters (3)
This is a pack of three replacement filters for the O.S. Induction Silencer for on-road racing (OSMG2350). This EFRA/IFMAR approved silencer was developed for .12 - .21 class on-road engines to help reduce noise levels, while at the same time having very little affect on power output.
| SKU | OSM72414100 |
| Barcode # | OSM72414100 |
| Brand | OS engines |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock