On Sale
10% OFF
Price Matchup
Description
This is a replacement Team Associated 37T Rival MT10 Ring Gear, intended for use with the Rival MT10 RTR 1/10 Brushless Monster Truck.
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- RIVAL MT10
- RIVAL MT10 Brushed
Description
SpecificationsThis is a replacement Team Associated 37T Rival MT10 Ring Gear, intended for use with the Rival MT10 RTR 1/10 Brushless Monster Truck.
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- RIVAL MT10
- RIVAL MT10 Brushed
Description
This is a replacement Team Associated 37T Rival MT10 Ring Gear, intended for use with the Rival MT10 RTR 1/10 Brushless Monster Truck.
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- RIVAL MT10
- RIVAL MT10 Brushed
Specifications
| SKU | ASS25808 |
| Barcode # | 784695258082 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0510kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ