Scalextric Bathurst Legends Holden ASX Torana vs Ford XC Falcon Set - 35-C1454
SKU: 35-C1454
$365.00
Description
The year 1966 saw England triumph in the World Cup and Englishman John Fitzpatrick cemented his status on the world racing stage by winning the 1966 British Saloon Car Championship in this lovely Broadspeed-prepared Ford Anglia. Now available from Scalextric, add this famous Ford to your paddock!
Whats In The Box:
Description
SpecificationsThe year 1966 saw England triumph in the World Cup and Englishman John Fitzpatrick cemented his status on the world racing stage by winning the 1966 British Saloon Car Championship in this lovely Broadspeed-prepared Ford Anglia. Now available from Scalextric, add this famous Ford to your paddock!
Whats In The Box:
The year 1966 saw England triumph in the World Cup and Englishman John Fitzpatrick cemented his status on the world racing stage by winning the 1966 British Saloon Car Championship in this lovely Broadspeed-prepared Ford Anglia. Now available from Scalextric, add this famous Ford to your paddock!
Whats In The Box:
| SKU | 57-C4546 |
| Barcode # | 5063129021702 |
| Brand | scalextric |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |