Spektrum 2.3-Gram Linear Long Throw Offset Servo - SPMSA2030LO
or 4 payments of $8.07 with
Info
Description
Spektrum 2.3-Gram Linear Long Throw Offset Servo - SPMSA2030LO
Product Information
The 2.3-gram Linear Long Throw Offset Servo is a special use servo designed for modelers without computer transmitters who would like to add aileron differential to their ultra micro aircraft. It comes programmed with a 70/30 offset from center and can be used with any Spektrum AR6400-series receiver.
Description
SpecificationsSpektrum 2.3-Gram Linear Long Throw Offset Servo - SPMSA2030LO
Product Information
The 2.3-gram Linear Long Throw Offset Servo is a special use servo designed for modelers without computer transmitters who would like to add aileron differential to their ultra micro aircraft. It comes programmed with a 70/30 offset from center and can be used with any Spektrum AR6400-series receiver.
Spektrum 2.3-Gram Linear Long Throw Offset Servo - SPMSA2030LO
Product Information
The 2.3-gram Linear Long Throw Offset Servo is a special use servo designed for modelers without computer transmitters who would like to add aileron differential to their ultra micro aircraft. It comes programmed with a 70/30 offset from center and can be used with any Spektrum AR6400-series receiver.
| SKU | SPMSA2030LO |
| Barcode # | 605482034651 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock