Spektrum Li-Ion Battery for Transmitter DXE/DX6/DX7 G2 2000mAh - SPMA9602
SKU: SPMA9602
$83.59 5% off RRP
or 4 payments of $20.42 with
Info
Description
This is a Spektrum 2200mAh 2s 6.6V Li-Fe receiver battery.
Description
SpecificationsThis is a Spektrum 2200mAh 2s 6.6V Li-Fe receiver battery.
This is a Spektrum 2200mAh 2s 6.6V Li-Fe receiver battery.
| SKU | SPMB2200LFRX |
| Barcode # | 605482555743 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.1610kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |